E-max Kaplama

E-max kaplama, özellikle estetik diş hekimliği uygulamaları arasında sıklıkla tercih edilenlerdendir. Bu uygulamada lityum disilikat cam seramiğinden üretilen yüksek kaliteli bir malzeme kullanılmaktadır. E-max işlemleri dayanıklı ve şeffaf olmaları nedeniyle doğal diş görünümünü ve deneyimini en iyi şekilde taklit eden restorasyonlardan biridir.

E-max kaplama sayesinde estetik ve dayanıklı diş kaplamaları ortaya çıkması mümkündür. Bu kaplama için daha az diş aşındırma yapılır. Bu da doğal diş dokusunun korunmasına olanak sağlar. Biyouyumluluk düzeyi de oldukça yüksek olan e-max, alerjik reaksiyon riski bakımından güvenlidir.

E-max Kaplama Nedir?

E-max diş nedir? Estetik ve dayanıklı bir kaplama seçeneği olarak son dönemin sıkça tercih edilen işlemlerindendir. Estetik beklentisi yüksek olan ön dişler için daha sık tercih edilmekle beraber tüm dişlere uygundur. Kırık dişlerin tedavisinde, ön bölgedeki diş yamukluklarının giderilmesi bu kaplamadan faydalanılabilir. Ayrıca kanal tedavisi gibi işlemler sonrasında ve çeşitli nedenlerle sararmış dişler için de e-max yapılabilmektedir.

Bu malzeme ile yapılan diş kaplamaların temel avantajları şunlar olacaktır;

Estetik Uyumluluk: Lityum disilikat cam seramiğinin doğal diş benzeri şeffaflığı sayesinde son derece estetik sonuçlar elde edilir.

Yüksek Dayanıklılık: E-max, birçok dental seramikten daha yüksek bir mukavemete sahiptir. Bu da kırılmaya veya çatlamaya karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

Diş Koruma: E-max diş kaplama uygulanırken dişin daha az aşındırılması gerekebilir. Böylece dişin daha fazla orijinal yapısının korunması mümkün olur.

Biyouyumluluk: E-max kaplamalar biyouyumlu materyallerden üretildiği için diş etleri ve ağız dokusuyla uyumludur ve alerjik reaksiyon riski düşüktür.

E-max diş ömrü ne kadardır? Doğru uygulandığında ve iyi bakıldığında bu kaplamalar 10 yılı aşkın süre boyunca sağlıklı biçimde kullanılabilir. Bu kaplama materyali oldukça geniş renk gamına sahiptir. Doğal dişlerle tam uyumlu dişler ortaya çıkması mümkün olur.

E-max Kaplama
E-max Kaplama

E-max Zirkonyum Farkı

Günümüzün yaygın iki uygulaması olması nedeniyle diş kaplaması yaptırmak isteyenler tarafından “Zirkonyum mu E-Max mi?” sorusu sıkça sorulmaktadır. Bu iki uygulama da benzer yöntemlerle, benzer bir uygulamayla yapılır. Bununla beraber işlemlerin seçimi için hekim muayenesi ve görüşünün önemi büyüktür.

E-max zirkonyum kaplamaya kıyasla daha az aşındırma gerektirir. Bununla beraber zirkonyumdan daha fazla maliyetli olabilmektedir. Her iki materyal de kendi avantajlarına sahip olduğu için bu soruya net yanıt vermek zordur. Ön dişlerde daha doğal bir estetik arayışı için E-max genellikle daha uygun bir seçenektir. Ancak, daha koyu renkli dişleri veya metal dolguları gizlemekte veya çok yüksek bir mukavemete ihtiyaç duyulduğunda zirkonyum daha iyi bir seçenek olabilir.

E-max kaplama fiyat performans açısından oldukça başarılı bir kaplama türüdür. Bununla birlikte yeni bir teknoloji olması nedeniyle diğer kaplama türlerinden daha fazla maliyeti mevcuttur.

Merhaba,
Yardıma mı ihtiyacınız var? Formu doldurun veya bize
info@libredent.com adresinden e-posta gönderin.

İletişim Form

Merhaba, Yardıma mı ihtiyacınız var? Formu doldurun veya bize
info@libredent.com adresinden e-posta gönderin.

İletişim Form