Sağlık Turizmi

Sağlık turizmi; tedavi, tıbbi müdahale, sağlık hizmetleri veya wellness ve spa hizmetleri gibi sağlıkla ilgili hizmetler almak amacıyla kişilerin yaşadıkları ülke dışına seyahat etmeleri sürecidir. Dünya genelinde birçok ülkenin ekonomisine önemli katkılarda bulunmakta ve uluslararası sağlık hizmetleri alanında rekabeti artırmaktadır.

Sağlık turizminde hastaların tedavi için en uygun destinasyonu seçerken dikkate aldıkları faktörler arasında tedavi maliyeti, hizmet kalitesi, doktorların ve hastanelerin uzmanlığı, ulaşım kolaylığı ve vize işlemleri gibi konular yer almaktadır.

Türkiye’de sağlık turizmi oldukça popüler durumdadır. Bunun en önemli nedenleri arasında; tedavi maliyetlerindeki uluslararası farklılıklar, tedavi kalitesi, seyahat ve iletişim olanakları gibi etkenler bulunmaktadır.

Sağlık Turizminde Sunulan Hizmetler

Havalanı Transferi

Ankara’da oldukça merkezi bir konumda bulunan kliniğimiz Havaalanı ulaşımı konusunda da rahatlık sunmaktadır. Transfer hizmetleri hastalarımızın taleplerine göre şekillenmektedir. Tedavi planlaması sonrasında ortaya çıkan bütçeye göre hastalarımızın ulaşım hizmetlerinden faydalanma taleplerine en uygun şekilde cevap verilmektedir.

Konaklama

Bütçe planlamasının bir diğer önemli başlığını da konaklama oluşturmaktadır. Hastalarımızın talebine göre en uygun konaklama seçeneklerini sunarak, hastalarımızın bu süreci en konforlu şekilde geçirmesini sağlamayı amaçlamaktayız.

Şehir Seyahati

Ankara, başkent olmasının yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleri açısından birçok seçenek barındırmaktadır. Bu konudaki planlamalarınızda bilgi vermek ve destek olmak, süreci keyifli geçirebilmeniz için önceliklerimiz arasındadır.

Tedavi Süreci

Bulunduğunuz ülkeden kurduğunuz iletişimle; sağlık durumunuzla ilgili bilgilerin ve ihtiyaçların belirlenmesinin ardından onayınız doğrultusunda planlama yapılmaktadır. Belirlenen tedavi planlamasına göre ortaya çıkan bütçeyi de onaylamanız halinde yüz yüze tedavi süreci için takvim belirlenmektedir.

Sağlık Turizmi Yetkili Kuruluşu Belgesi

Süreç Hakkında

Bizi Arayın

Diş ve diş eti sorunlarınızla ilgili danışmak için web sitemizden ya da sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir, aradığınız cevaplara ulaşabilirsiniz.

Seyahat Edin

Ankara, binlerce yıllık tarihi ve birçok müze ile Cumhuriyet dönemi yapılarını barındırır. Hızlı trenle çevre illere kolayca seyahat edilebilirsiniz.

Teklif Alın

İhtiyacınız ve sorunlarınızla ilgili danışmak ve bilgi almak için bize ulaşabilir, gerekli tedavileriniz için teklif alabilirsiniz.

Tedavi Süreci

Tedavi süreciniz, uygun tarihler ve yapılacak uygulamalar doğrultusunda şekillenir. Süreci hekiminizle konuşarak planlayabilirsiniz.

Tedavi Sonrası Süreç

Tedavi sonrası süreçte uzman hekimlerimizle iletişimde kalarak, iyileşme sürecinizdeki sorularınız için destek alabilirsiniz.

Kliniğimizde hangi tedaviler uygulanmaktadır?
Sağlık Turizmi

Kişilerin gülüşlerini ve dolayısıyla yaşam kalitelerini etkileyen bu uygulama ile estetik ve dengeli bir görünüm hedeflenir. Ayrıca kliniğimizde uygulanan Hollywood smile olarak da bilinen dijital gülüş tasarımı, geleneksel yöntemlere göre ileri teknolojiye dayalı bir yaklaşım sunmaktadır.

Sağlık Turizmi

Bu yöntem yalnızca dört implant kullanılarak ağızdaki eksik dişlerin tamamının sabit protezle değiştirilmesidir. Genellikle dişsiz ya da çoğu dişini kaybeden kişilere uygulanan bu tedavi ile kişiler birkaç seansta yeni dişlerine kavuşabilirler.

Sağlık Turizmi

E-max, zirkonyum ve porselen kaplama hizmetlerimizle, çeşitli nedenlerle restore edilmesi gereken dişler için kişiye en uygun seçeneklere hastalarımızla birlikte karar vermekteyiz.

Sağlık Turizmi

İmplant, diş eksikliği durumlarında çeneye cerrahi uygulamayla yapay diş kökü yerleştirme işlemidir. Eksik diş sayısına bağlı olarak kişiye özel tedavi planı yapılmaktadır.

1

Gülen Yüz

1

Uzman Hekim

1

Personel

SIK SORULAN SORULAR

Sıkça sorulan soruları sizler için derledik ve özenle cevaplandırdık. Danışmak ve daha fazla bilgi almak için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

İmplant tedavi süreci, ilk muayene ile hekim tarafından planlanır. Fakat implantın kemikle kaynaşma süreci kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu kaynaşma için geçmesi gereken süre 1-6 ay arasında değişiklik gösterir. Bu noktada kişinin yapısı (sağlık değerleri, yaşı, kemik kalitesi vb.) önemli bir etkendir. Net süre bilgisi için diş hekimi ile görüşülmesi gerekir.

İmplant tedavisi, eksik dişleri yerine koymak için çene kemiğine titanyum vidaların yerleştirilmesi ve üzerine yapay dişlerin (taç, köprü veya protez) monte edilmesi sürecidir. İlk olarak, cerrahi işlemle implant çene kemiği içerisine yerleştirilir. İyileşme süreci sonrasında, implant üzerine bir bağlantı parçası (abutment) ve son olarak yapay diş yerleştirilir. Bu işlem, eksik dişlerin fonksiyonunu ve estetiğini geri kazandırmayı amaçlar.

Zirkonyum kaplama, dişlerin üzerine uygulanan, yüksek dayanıklılığa ve doğal diş görünümüne sahip bir tür diş protezidir. Zirkonyum, metal altyapı yerine kullanılan beyaz renkli bir materyaldir. Bu sayede daha estetik bir görünüm sağlar. Ayrıca, ısı geçirgenliği nedeniyle doğal dişlere çok benzer bir görünüme sahiptir ve alerjik reaksiyon riski düşüktür. Zirkonyum kaplamalar, özellikle ön dişlerde tercih edilen, uzun ömürlü ve estetik bir restoratif diş tedavi seçeneğidir.

Protetik diş tedavisi, eksik ya da hasar görmüş dişleri onarmak veya yerine koymak için kullanılan yapay dişlerin (kronlar, köprüler, tam veya kısmi protezler) tasarlanması ve uygulanması sürecidir. Bu tedavi; dişlerin işlevini, konforunu ve estetiğini iyileştirmeyi amaçlar. Böylece kişinin yeme, konuşma ve gülümseme gibi günlük aktivitelerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirmesine olanak tanır.

All on Four diş uygulaması, tam dişsiz hastalar için geliştirilmiş bir implant tedavisi yöntemidir. Bu yöntemde, alt veya üst çenede eksik olan tüm dişleri desteklemek için dört adet implant kullanılır. İmplantlar çeneye stratejik noktalara yerleştirilir ve üzerlerine sabit bir protez (tam diş seti) monte edilir. All-on-Four uygulaması, hem dayanıklılığı hem de doğal bir diş hissi sunması açısından popüler bir seçenektir.

Gülüş tasarımı; kişinin yüz yapısına, cilt tonuna, dişlerinin rengi ve şekline uygun olarak dişlerin estetik görüntüsünü iyileştirmeyi hedefleyen bir uygulamadır. İşlemler kişiye özel olarak geliştirilir. Hem estetik hem de fonksiyonel bir yaklaşımla, kişinin özgüvenini ve sosyal etkileşimlerini olumlu yönde etkileyebilir.

Pembe estetik; diş etlerinin şeklini, rengini ve konumunu iyileştirmeye yönelik diş hekimliği uygulamalarını ifade eder. Bu tedavi, diş eti çekilmesi, diş eti seviyesindeki dengesizlikler ve diş eti rengindeki istenmeyen değişiklikler gibi sorunları gidermek amacıyla yapılır. Gülüş tasarımının önemli bir parçası olan pembe estetik ile, daha sağlıklı ve estetik bir gülümseme elde etmek için diş etlerinde estetik düzeltmeler yapılır.

FORMU DOLDURARAK BİZİMLE
İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Anasayfa Form