All On Four

All on four, cerrahi operasyon yapılması gereken durumları ortadan kaldırmak için uygulanan hızlı ve etkili bir implant yöntemidir. Bu yöntem, hastanın eski diş yapısını yeniden kazanmasına yardımcı olurken daha doğal bir görünüm ve fonksiyon sağlamaktadır.

All on four implant yöntemi ile ağız içindeki tüm eksik dişler sadece dört implant kullanılarak sabit bir protez ile değiştirilir. Bu yöntem genellikle dişsiz ya da çoğu dişini kaybetmiş kişilere uygulanır. Böylelikle hastalar, birkaç seansta yeni dişlerine kavuşabilirler. Protez dişler, gerçek dişlere oldukça benzer ve hastaların doğal bir gülümseme elde etmelerini sağlar.

all-on-four

All on Four İmplant Nedir?

Diş eksikliği; konuşma, yeme-içme gibi birçok günlük pratiği olumsuz etkilemektedir. Bununla birlikte kişilerin yaşam kalitesini de düşürerek estetik olmayan bir görüntü de meydana getirebilmektedir. Zamanla diş kaybına bağlı olarak çene kemiği erimesi ve diş etlerinde birçok sağlık sorunu ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla hiç dişi olmayan kişilerde bu durum hem fonksiyonel hem de estetik sorunlara yol açmaktadır. Tam dişsizlik sorunu All On Four tekniği gibi yenilikçi yöntemler sayesinde çözüme kavuşturulmaktadır.

“All on 4” olarak da bilinen bu teknik dişi hiç olmayan ya da çok az olan kişilerde aynı gün içinde sonuç alınabilecek bir uygulamadır.

All on 4 implant nasıl yapılır?

İlk aşamada her diş operasyonunda olduğu gibi hekim muayenesi büyük önem taşımaktadır. Klinik ve radyolojik muayene ile kişinin kemik yapısı, çene yapısı gibi ölçümlerin ardından tedavi gerçekleştirilir. Her hastanın ihtiyacı farklı olduğu için diş hekimi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda kişinin tedaviye uygun olup olmadığı belirlenmelidir.

Tam dişsiz hastalara uygulanabilen bu implant tekniğinde ilk olarak, varsa, hastanın kalan dişleri de lokal anestezi uygulanarak çekilir. Sonrasında hastanın çene kemiğine implantlar yerleştirilir. 4-6 implant yeterli olabilmektedir. İmplantların yerleştirilmesinin ardından sabit protez için ölçüler alınır.

Alınan ölçülere uygun olarak geçici protezler takılır. Böylelikle hasta uzun süre boyunca dişsiz kalmak zorunda değildir. İmplantların kemikle kaynaşması için gereken sürenin geçmesinin ardından, geçici implantlar çıkarılarak kalıcı implantlar yerlerine yerleştirilir. Bu süre kişiden kişiye değişmekle birlikte birkaç ay sürebilmektedir. Bu süre zarfında hekimin belirlediği beslenme tavsiyelerine uymak iyileşme sürecine etki edecektir.

All on 4 implant tekniği kimlere yapılır?

All on 4 implant tekniği, geleneksel implantta olduğu gibi kemik gelişimi önem taşıdığından 18 yaş üstü sağlıklı her bireye yapılabilecek bir tedavi yöntemidir. Tam dişsiz ya da az dişi kalan kişilere uygulanmaktadır. Bununla birlikte kemik hastalıkları, kanser, şeker hastalığı gibi sağlık sorunları bulunan kişiler için uygun değildir. En güvenilir bilgi için uzman bir hekime danışılması gerekmektedir. Tedavinin başarısı, uzman diş hekimi tarafından doğru şekilde uygulanmasına bağlıdır.

All On Four

All on 4 İmplant Tekniği Fiyatları

Yapılacak işlemin fiyatını belirleyen en önemli faktör kişinin ağız ve çene sağlığı durumu ile kullanılacak malzemenin kalitesidir. Dolayısıyla All on 4 implant fiyatı kişiden kişiye ve tedavinin kalitesine göre değişmektedir.

Detaylı bilgi ve sorularınız için uzman diş hekimleriyle hizmet veren LibreDent’in Ankara Çankaya, Cevizlidere’de bulunan ofisini ziyaret edebilirsiniz.

Merhaba,
Yardıma mı ihtiyacınız var? Formu doldurun veya bize
info@libredent.com adresinden e-posta gönderin.

İletişim Form

Merhaba, Yardıma mı ihtiyacınız var? Formu doldurun veya bize
info@libredent.com adresinden e-posta gönderin.

İletişim Form