Ankara Şeffaf Plak Tedavisi

Ankara Şeffaf Plak Tedavisi

Ankara şeffaf plak tedavisi dişleri hizalamak için kullanılan bir ortodonti yöntemidir. İnvisalign tedavisi olarak da bilinen bu yöntem, estetik kaygısı olan genç ve yetişkinler tarafından tercih edilmektedir. Metal braket ve tellerin aksine bu plakların diğer insanlar tarafından fark edilmesi oldukça zordur.

Ankara şeffaf plak tedavisi uygulanan kişiler konforlu bir deneyim yaşarlar. Kullanıcıların diş ve çene yapısına özel olarak tasarlanan şeffaf plaklar tahrişe neden olmazlar. Yemek yerken ve diş fırçalarken çıkarılabilmeleri sayesinde de rahat bir beslenme ve hijyen rutini sağlarlar.

İnvisalign tedavisinin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Şeffaf yapıları nedeniyle diğer insanlar tarafından fark edilmezler.
  • Malzemeleri nedeniyle ağızda tahrişe neden olmazlar.
  • Yemek yerken ve diş fırçalarken çıkarılabilirler.
  • Tedavi süresi geleneksel yöntemlere göre daha kısadır.
  • Tedavinin ilerleme durumuna göre yeni plaklar ile değiştirilebilirler.
Ankara Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf Plak Ankara

İnvisalign tedavisi, özel olarak tasarlanmış şeffaf plaklar ile dişlerin düzeltilmesidir. Bu tedavinin ortodonti uzmanı bir diş hekimi tarafından uygulanması gerekir. Tedavi süreci kişiden kişiye değişebilir. Hastanın ağız ve diş yapısı, yaşı, yaşam tarzı, hekimin önerileri hesaba katılarak bir tedavi planı oluşturulmalıdır.

İnvisalign tedavisi birkaç adımdan oluşmaktadır. Tedavi süreci muayene ve planlama ile başlar. Bu aşamada hastanın şeffaf plak tedavisine uygun olup olmadığı belirlenir. Diş röntgeni çekilerek ve muayene ile tedavinin ayrıntıları netleştirilir. Ardından hastanın ağız ve diş ölçüleri alınarak özel olarak tasarlanmış şeffaf plaklar üretilir. Plakları nasıl kullanacağı diş hekimi tarafından hastaya ayrıntılı olarak anlatılır.

Plak kullanımının hekimin anlattığı şekilde olması büyük önem taşımaktadır. Şeffaf plaklar günde en az 20-22 saat boyunca takılır. İlk aşamada konuşmada zorlanmalar yaşanabilir. Ancak bu durum zamanla düzelecektir. Tedavi süresince düzenli kontroller aksatılmamalıdır. Bu kontrollerde tedavinin ilerlemesi değerlendirilir ve yeni plaklara geçiş yapılır.

Balgat Şeffaf Plak

Balgat özel klinikler ve diş hekimlerine erişimin kolay olduğu bir mahalledir. Ankara ortodonti alanında uzmanlaşmış çeşitli doktorlar burada pek çok çalışma yapmaktadır. Şeffaf plak (invisalingn) uygulaması, hastanın diş tellerine ihtiyaç duymadan diş hizasını sağlayan bir işlemdir. Kişiye özgü tedavi planı yaklaşık bir yılın sonunda hastanın düzgün hizalanmış dişlere kavuşmasını hedefler.

Şeffaf plaklar hastaya özel hazırlanmış, diş düzeltme sürecinde hastanın estetik sorunlar yaşamasını engelleyen bir uygulamadır. Günümüzde özellikle sosyal hayatının bu süreçte olumsuz etkilenmesini istemeyen kişiler veya ortodontik sorunları ciddi seviyede olmayan kişiler bu yöntemi tercih etmektedir.

Uzman Ortodontist Hande Özçelebi ile Libredent Kliniği’nde bu konuda uzman bir hizmet alabilirsiniz. Ankara Balgat ve Ankara Cevizlidere ortodontist arayışındaki kişiler de şeffaf plak tedavisi görmek için bu klinik ziyaret edilebilir.

Öveçler şeffaf plak işlemleri uygulanması için çeşitli klinikler, bu alanda çalışma yapan diş hekimleri mevcuttur. Yakınında bulunan Çukurambar ve Balgat için de benzer klinik adresleri söz konusudur. Dişlerini diş teli kullanmadan daha estetik ve güzel hâle getirmek isteyenler, bu çevredeki klinikler arasından kolaylıkla seçim yapabilir.

Ankara Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf Diş Plağı Günde Kaç Saat Takılmalı?

Şeffaf diş plağı günde en az 20-22 saat takılmalıdır. Bu plakların sadece yemek yerken ve diş fırçalarken çıkarılması önerilmektedir. Bu süre tedavinin başarısı için önemlidir. Plağın sürekli olarak dişte bulunması dişlerin istenen hizaya getirilmesi için gereken kuvvetin sürekli uygulanmasına olanak sağlar. Diş plakları gerektiği gibi kullanılmadığı takdirde tedavi süreci uzayabilir ve beklenen etki sağlanamayabilir.

Şeffaf Plak Ağız Kokusu Yapar mı?

Ağız hijyenine dikkat edildiğinde şeffaf plaklar kötü kokuya neden olmaz. Bakteri oluşumunu önlemek için plaklar her kullanımdan önce ve sonra temizlenmelidir. Dişleri düzenli bir şekilde fırçalamak ve diş ipi kullanımı da ağız kokusunu engelleyebilir. Yemeklerden önce plakları çıkarmak ve her yemekten sonra ağzı su ile çalkalamak da ağız hijyenini sağlamak açısından önemlidir.

Şeffaf Plak Tedavisi Kaç TL?

Ortodontik tedavi ücretleri kişiden kişiye değişmektedir. Hastanın ağız ve çene yapısı, tedavi süresi ve hekimin uzmanlığı tedavi ücretlerini belirleyen faktörler arasındadır. Şeffaf plak fiyatları da toplam tedavi ücretini belirleyen unsurlardan bir tanesidir. Diş plakları her hastaya özel olarak tasarlanmaktadır. Bu nedenle net bir fiyat belirlenememektedir.

Libredent bu alandaki pek çok tedavinin yapıldığı özel bir diş kliniğidir.  Ankara Cevizlidere, Öveçler, Çukurambar çevresinde hizmet vermektedir. Uzm. Dr. Dt. Hande Özçelebi ortodontist bir diş hekimidir. Tedavilerle ilgili detaylı bilgi almak ve muayene randevusu oluşturmak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.