Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş

Zirkonyum diş, hasarlı dişler için uygulanan estetik ve dayanıklı bir diş kaplamasıdır. Bu dişler zirkonyum oksit adı verilen bir materyalden üretilir. Uyumluluk, dayanıklılık ve ışığı yansıtması nedeniyle estetik bakımdan oldukça fazla avantaja sahiptir.

Zirkonyum diş, diğer kaplama materyallerine kıyasla oldukça fazla avantaja sahiptir. Bu da malzemenin diş hekimliğinde oldukça yaygın şekilde kullanılmasını sağlar. Estetik görünüm vadeden diğer kaplamalara kıyasla oldukça dayanıklı olduğundan azı dişler için de güvenle kullanılabilir. Bu kaplamaların alerjik reaksiyon ve doku uyuşmazlığı riski oldukça düşüktür.

Zirkonyum Diş
Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş Fiyat

Zirkonyum diş fiyatları ne kadar? Zirkonyum fiyatları genellikle porselen diş ve metal destekli kaplamalara göre daha yüksektir. Bu kaplamalar daha pahalı bir materyalden üretilir ve metal içermezler. Ayrıca bu kaplamaların uzun süre kullanımında da bir sorun, problem oluşma olasılığı daha düşüktür. Uygulama kişiye özel olarak planlandığı için fiyatlar da bu doğrultuda farklılık gösterir.

Kaplama yaptırmayı düşünenlerin merak ettiği konulardan biri de “Porselen mi yoksa zirkonyum mu?” olmaktadır. Zirkonyum kaplama fiyatı, porselen diş ve metal destekli kaplamalara göre biraz daha yüksek olabilir. Ancak sunulan avantajlar ve estetik sonuçlar düşünüldüğünde, bu fark önemli değildir.

Zirkonyum Diş

Zirkonyum kaplamaların önemli avantajlarından biri sıcak ve soğuk yiyeceklere karşı olan hassasiyeti azaltmasıdır. Metal destekli kaplamalara kıyasla zirkonyum kaplamaların termal iletkenliği daha düşüktür.

Zirkonyum kron kaplamanın avantajları arasında; estetik görünüm, uzun ömürlülük, aşınma ve kırılmaya karşı direnç ve metal alerjisi olan hastalar için uygunluk yer alır. Ayrıca, diş etleriyle uyumlu olduğundan, diş eti problemlerine yol açmaz ve doğal dişler gibi temizlenebilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama, estetik diş hekimliğinde giderek daha popüler hale gelmiştir. Doğal dişlerin görünümünü taklit edebilen ve yüksek dayanıklılık sunan bir gülüş tasarımı uygulamasıdır. Zirkonyum, beyaz renkli bir metaldir. Bu özelliği sayesinde, dişlerin doğal görünümüne oldukça yakın sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Zirkonyum Diş

Zirkonyum kaplama fiyatları, kaplamanın uygulandığı dişlerin sayısı, tedavinin yapılacağı kliniğin konumu, kullanılan malzemenin kalitesi ve işlemin karmaşıklığı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Genel olarak, zirkonyum kaplamalar, diğer kaplama türlerine göre daha pahalı olabilir. Ancak sundukları uzun ömür ve estetik avantajlar düşünüldüğünde, birçok hasta için daha avantajlıdır.

Fiyatları etkileyen en önemli unsur zirkonyumun kullanılma amacıdır. Çünkü kaplama yöntemleri amaçlarına göre değişir.

En sık kullanılan zirkonyum kaplama yöntemleri şunlardır:

  • Tekli Kronlar
  • Köprüler
  • İmplant Üstü Restorasyonlar
  • Laminate Vennerler

Sonuç olarak; tedavi edilecek dişlerin sayısı ve konumu, kaplamaların üretiminde kullanılan teknoloji, tedaviyi gerçekleştirecek kliniğin ve diş hekiminin tecrübesi ile itibarı fiyatları belirleyen unsurlar arasında sayılabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Son yıllarda diş estetiği alanında atılan adımlar, birçok kişinin estetik bir gülüşe kavuşmasını sağlamakta. Özellikle zirkonyum kaplamalar, doğal bir görünümü ve yüksek dayanıklılığı ile dikkat çekmektedir. Dişin doğal yapısına kısa sürede uyum sağlayan zirkonyum kaplamalar diş yüzeyine uygulanmaktadır.

Zirkonyum kaplama nasıl yapılır? Dişlerde estetik ve kullanışlı bir kaplama oluşturmak için önce hastanın ağzından ölçü alınır. Zirkonyum bloklar bu ölçülere uygun olarak bilgisayar destekli tasarım ve imalat teknolojileriyle şekillendirilir ve üretilir.

Bu işlem, dişlerin üzerine tam olarak oturacak şekilde kişiye özel kaplamaların üretilmesini sağlar. Ardından, hazırlanan kaplamalar, dişlerin üzerine yapıştırılarak sabitlenir. Sonuç olarak hasta zirkonyum kaplamalarına kavuşmuş olur.

Kaplama nedir? Diş kaplama, hasar görmüş veya estetik açıdan iyileştirilmesi gereken dişleri onarmak ve korumak amacıyla kullanılan bir diş tedavi yöntemidir.

Sık tercih edilen zirkonyum kaplamalar yalnızca estetik amaçlarla da uygulanabilir. Örneğin; dişlerin renk değişikliklerini gidermek için uygulanan diş beyazlatma yöntemleri, bazı durumlarda yeterli olmayabilir. Özellikle ileri derecede renklenmelerde veya yapısal bozukluklarda, bu diş kaplamaları ideal bir seçenektir.

Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş Kaplama Ankara

Ankara’da alanında uzman birçok deneyimli diş hekimi bulunur. Bu nedenle diş eti tedavileri konusunda birçok seçenek sunar. Dişlerinde sorun olan kişiler Ankara zirkonyum fiyatları hakkında araştırma yapmaktadırlar. Ancak fiyatlar ve tedavi seçenekleri diş hekiminin ilk muayenesinden sonra netleşir.

Kişinin dişindeki hasarları ve diş etlerini inceleyen hekim, kişiye özel olarak bir tedavi yöntemi ve takvimi belirler. Dolayısıyla fiyat da bu ilk muayenenin ardından ancak net olarak ortaya çıkar.

Sonuç olarak, zirkonyum kaplamalar, modern diş hekimliğinde estetik ve işlevselliği bir arada sunan, uzun ömürlü ve doğal bir görünüm sağlayan popüler bir tedavi seçeneğidir. Her ne kadar maliyeti diğer kaplama türlerine göre daha yüksek olsa da, sunduğu avantajlar daha uzun ömürlü bir çözüm üretir.

Zirkonyum ya da porselen kaplama ve implant diş modelleri gibi tüm sorularınız için Libredente ulaşabilirsiniz.