İmplant Diş Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları

İmplant diş fiyatları, bu uygulamanın maliyeti ve diğer etkenler doğrultusunda belirlenir. Bu ücretlerin belirlenmesi için hastanın mevcut ağız sağlığı, kaç adet implant yapılması gerektiği önemlidir. Bu uygulama farklı kliniklerde ve hekimlerce yapıldığında fiyat farkları ortaya çıkabilmektedir.

İmplant diş fiyatları pek çok kişi için merak konusudur. Zira bu uygulama eksik dişlerin uzun vadede hem fiziksel hem de işlevsel olarak telafisini sağlar. İşlem temelde yapay diş köklerinin çene kemiğine eklenmesi, kaplanması uygulamasıdır. Hastalar açısından bir miktar zorlayıcı bir süreç olabildiği halde oldukça rağbet görme nedeni, uygulamanın pek çok hasta için uzun yıllar kalıcı dişler kazandırmasıdır.

İmplant ücreti belirlenmesinde etkili bazı faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  • İmplantın türü ve kalitesi,
  • Tedavi sürecinin karmaşıklığı,
  • Diş hekiminin uzmanlığı ve deneyimi,
  • Klinik ve tedavi merkezinin konumu,
  • Uygulanacak implant sayısı,
  • Ek tedaviler ve işlemler.
İmplant Diş Fiyatları

Diş İmplant Fiyatları

Diş kaybının çözümünde en etkili yöntemlerden biri olan implant tedavisi, günümüzde yaygın olarak tercih edilmektedir. Tek diş implant fiyatları, tedavi sürecinin karmaşıklığına ve kullanılan malzemelere göre değişkenlik gösterir. İmplant tedavisini gerçekleştiren diş hekimi, tedavi planını hastanın ihtiyaçlarına göre özelleştirir, bu da maliyeti etkileyen önemli bir faktördür.

Fiyatlandırmada dikkate alınması gereken birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında kullanılan implantın türü, tedavi sürecinin karmaşıklığı ve ek tedavilerin gerekliliği sayılabilir. Özellikle, eksik diş sayısı ve konumu, tedavi planının belirlenmesinde ve dolayısıyla maliyetin hesaplanmasında önemli rol oynar. Çene kemiğinin durumu da implant için önemlidir. Eğer yeterli kemik dokusu bulunmayan bir çenede çalışılacaksa önce kemik augmentasyonu yapılmaktadır. Bu da işlemin süresini ve maliyetini değiştirir.

Yerli implant fiyatları, ithal ürünlere göre genellikle daha uygun olabilmektedir. Ancak, implantın kalitesi ve dayanıklılığı, fiyat kadar önemli bir husustur. İmplant seçiminde, uzun vadeli sağlık ve fonksiyonellik göz önünde bulundurulmalıdır.

İmplant fiyatlarını etkileyen bir diğer önemli unsur ise tedaviyi gerçekleştiren kliniğin konumu ve itibarıdır. Büyük şehirlerdeki kliniklerde fiyatlar, daha küçük yerleşim yerlerine göre daha yüksek olabilir.

İmplant Diş Fiyatları 2024

İmplant ücreti konusunda net bir bilgi almak için, hastaların doğrudan diş hekimleriyle iletişime geçmeleri ve detaylı bir muayene sonrasında özelleştirilmiş bir fiyat teklifi almaları önerilir. İmplant tedavisi, uzun vadeli bir yatırım olarak düşünüldüğünde, sağladığı estetik ve fonksiyonel faydalar göz önüne alındığında, maliyetini haklı çıkaran bir tedavidir.

İmplant diş fiyatları 2023 de işlem detayları, malzeme kalitesi ve diğer pek çok faktöre bağlı şekilde değişmektedir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen tarifeye göre minimum implant fiyatları 2023 yılında şu şekildedir:

UygulamaKDV Hariç FiyatKDV Dahil (%10) Fiyat
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)8.250,00 ₺9.075,00 ₺
Zigoma İmplant (İmplant Ücreti Hariç)12.750,00 ₺14.025,00 ₺
İmplant Çıkartılması3.150,00 ₺3.465,00 ₺

Bu fiyatlar yeni yıl ile birlikte güncellenmekte ve 2024 implant diş ücreti de bu doğrultuda klinik ve diş hekimlerince yenilenmektedir. İmplant fiyatları hakkında kesin bilgi almak için hastaların detaylı bir değerlendirmeye tâbi tutulması gereklidir. Böylece duruma en uygun tedavi planı belirlenebilir ve bu bağlamda fiyat belirlemesi yapılabilir.

Libredent, implant uygulamaları ve diğer ağız diş sağlığına dair pek çok işlemin yapıldığı bir kliniktir. Detaylı bilgi ve başvurularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.