Diş Kaplama Fiyatları

Diş Kaplama Fiyatları

Diş kaplama fiyatları bu alandaki işlemler için belirlenen fiyatlardır. Diş kaplama, dişlerin görünür yüzeyine uygulanır. Diş kaplama genel olarak estetik veya restoratif amaçlarla uygulanan bir işlemdir. Bu işlem dişlerin rengini, şeklini veya yapısını iyileştirmek amacıyla gerçekleştirilebilir.

Diş kaplama fiyatları belirlemesinde etkili birçok durum vardır. Bunlar arasında kullanılan malzemenin türü, diş hekiminin uzmanlığı, uygulama yapılacak dişin durumu ve konumuna göre değişen fiyat farkları bulunabilir. Ayrıca, kullanılacak malzeme ve işlem süreci de fiyatı etkileyen önemli bir kriterdir. Diş hekimi tarafından yapılan detaylı kontroller ve hastanın beklentileri fiyatlandırma üzerinde daha net tabloların çıkmasını kolaylaştırır. Tüm bunlara ek olarak fiyatlar çeşitli durumlara ve yıllara göre de dalgalanmalar yaşayabilmektedir.

Diş Kaplama Fiyatları 2023

Diş kaplama fiyatlarında çeşitli sebeplerden dolayı yıllara göre dalgalanmalar görülebilmektedir. 2023 yılında da diş kaplama fiyatlarında bu dalgalanmalar görülmüştür. Bunların temel nedeni kur dalgalanmaları ve enflasyon olarak gösterilebilir. Tüm bunların yanında diş kaplama çeşitleri de temel fiyat farklarının oluşmasına neden olabilir. Zirkonyum kaplama, porselen kaplama ve lamine kaplama gibi diş kaplama çeşitleri vardır. Bu diş kaplama çeşitlerinin 2023 fiyatları da oldukça merak konusudur. Kişinin istek ve beklentilerine göre uygulanan diş kaplama çeşitleri, yine kişinin imkanları doğrultusunda karar vereceği bir uygulamadır.

Kaplama diş fiyatları Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenir. Belirlenen fiyatlar yıl içerisinde farklılıklar gösterebilir. Ürün kalitesi fiyatlandırma üzerindeki en temel kriterdir. Piyasada çeşitli kalitelerde ürünler bulunmaktadır. Devlet hastanesinde diş kaplama fiyatları da uygulanan kaplama çeşidine göre değişebilmektedir.

Diş Kaplama Çeşitleri

Diş kaplama işlemi genellikle estetik iyileştirmeler veya diş hasarlarının düzeltilmesi amacıyla tercih edilir. Ancak, hangi tür diş kaplamanın kullanılacağı, diş hekiminin kontrolleri sonucunda hastanın ihtiyaçlarına ve diş durumuna göre belirlenir. Bu belirlemeler sonucunda işlem başlar. İşlemin türüne ve diğer değişkenlere göre tedavi süreleri farklılık gösterebilir.

  • Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplama, dayanıklılığıyla öne çıkan bir tür diş kaplama malzemesidir. Zirkonyum diş kaplamanın birçok avantajı bulunmaktadır. Dayanıklılığı ile öne çıkan zirkonyum diş kaplamalar doğal diş rengine benzerliği nedeniyle de oldukça tercih edilir. Uzun ömürlü bir kullanım sunan bu malzemeler seramikten elde edilir. Doğal diş rengine benzerliği açısından da estetik bir görünüm sağlar. Zirkonyum diş kaplamaların bir diğer özelliği ise biyouyumlu olmalarıdır. Diş etleriyle uyumlu olan zirkonyum malzemeler ağız içinde alerjik durumlara yol açmaz.

  • Porselen Kaplama

Porselen diş kaplamaları daha çok estetik amaçlarla uygulanan bir kaplama türüdür. Doğal diş rengine benzerliği porselen kaplamalarının daha çok tercih edilmesini sağlar. İnce tasarımları sayesinde ışık geçirgenliği yüksektir. Ayrıca, porselen diş kaplamaları da oldukça dayanıklı malzemelerden üretilir ve gündelik kullanımda tüm beklentileri karşılar. Uygulama sürecinde öncelikle dişlerin ölçüleri alınır ve geçici kaplamalar takılır. Ardından porselen diş kaplamaların üretimine geçilir, kaplamalar hazır olduktan sonra da porselen kaplamalar kalıcı olarak kişiye takılır.

Diş Kaplama Fiyatları
  • Lamine Kaplama

Lamine diş kaplama, dişlerdeki renk bozukluklarını, lekeleri, çatlakları, şekil bozukluklarını ve aralıkları düzeltmek için kullanılır. Aynı zamanda dişlerin uzunluğunu ve formunu iyileştirmek için de tercih edilebilir. Lamine kaplamalar, dişlerin ön yüzeyine ince bir tabaka şeklinde yapıştırılır. Lamine diş kaplamaları, dişlerin doğal görünümünü iyileştirmek için renk, form ve ışık geçirgenliği açısından dikkatlice seçilen malzemeleri içerir. Bu sayede, hastalar genellikle daha beyaz, düzgün ve çekici bir gülüş elde eder.

1 Diş Kaplama Kaç Gün Sürer?

Diş kaplama süreleri tercih edilen diş kaplama materyaline ve materyalin kaç dişe uygulanacağına göre değişiklik gösterebilir. Tercih edilen kaplama çeşidi porselen kaplama ise ortalama olarak 4 ila 7 gün sürebilir. Zirkonyum kaplamanın yapım süresi ise daha uzun sürebilmektedir. Bu süreler materyalin hazırlanması ve kaplamanın yerleştirilmesi için ortalama olarak belirtilmektedir. Tedavi süreli çeşitli durumlara göre farklılık da gösterebilir. Tedavi süreleri, muayene aşamasının ardından daha da belirginleşmektedir.

Siz de LibreDent tarafından uygulanan diş kaplama uygulamalarının fiyat bilgilerini öğrenmek, tedaviler hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak ve en hızlı şekilde randevu oluşturmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.