Ankara Diş Beyazlatma

Ankara Diş Beyazlatma

Ankara diş beyazlatma, dişlerin rengini açma ve dişi lekelerden arındırma işlemidir. Genellikle estetik kaygılarla tercih edilen bu işlem, daha özgüvenli ve çekici bir gülüş elde etmeyi amaçlar. Son yıllarda oldukça popüler olan beyazlatma işlemi Ankara’da birçok diş kliniğinde uygulanmaktadır.

Ankara diş beyazlatma, çeşitli nedenlerle beyazlığını kaybetmiş dişlerin eski rengine kavuşturulmasını amaçlar. Ancak bu işlemi yaptırdıktan sonra yaşam tarzında da bazı değişiklikler yapmak gerekir. Diş beyazlatmanın uzun süreli kullanılabilmesi için aşırı kafein ve tütün kullanımı gibi dişlerde sararmaya yol açan alışkanlıklardan kaçınılması önerilmektedir.

Diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma yöntemleri şunlardır:

Lazerle Diş Beyazlatma

Dişlerin daha parlak ve beyaz görünmesini sağlayan ve lazer teknolojisi kullanılarak uygulanan bir diş beyazlatma yöntemidir. Bu işlemden önce diş yüzeyi plak ve tartarlardan arındırılır. Diş etlerine özel jellerle veya kalkanlarla korumaya alınır. Diş yüzeylerine diş beyazlatıcı bir jel uygulanır. Bu jelin üzerine lazer ışık uygulanır. Bu sayede jeldeki kimyasal reaksiyonlar hızlandırılır. Bu işlem genellikle tek seans sürer ama dişlerin durumuna göre seans sayısı arttırılabilir.

LED Işınlı Diş Beyazlatma

Diş hekimleri tarafından diş kliniği ortamında yapılması gereken ve LED ışık kullanılarak dişlerin beyazlatılmasını sağlayan yöntemdir. Bu işlemden önce de ilk olarak diş temizleme işlemi yapılır. Diş rengini belirlemek için ölçümler gerçekleştirilir. Diş etlerinin zarar görmemesi için koruma sağlanır. Diş yüzeylerine beyazlatıcı jel uygulandıktan sonra LED ışınlarıyla jel içindeki bileşenler aktifleştirilir. Bu işlem de tek seans sürer. Ancak dişlerin durumu değerlendirilerek ek seanslar konulabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları Ankara

Diş beyazlatma Ankara bölgesindeki diş kliniklerinde en sık uygulanan işlemlerden bir tanesidir. Bu uygulamanın fiyatları ise hangi yöntemin kullanıldığına, hekimin uzmanlığa ve hastanın durumuna göre değişebilmektedir. Diş beyazlatma tedavisi, diş hekimi kontrolünde ve klinik ortamında yapılmalıdır. Yanlış yapılan işlemler diş minesine ve diş etlerine zarar vererek kalıcı sorunlara yol açabilirler.

Diş beyazlatma işlemi estetik ve özgüvenli bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Lazer ve LED ışık kullanılarak yapılan diş beyazlatma işlemlerinde sonucu hemen görmek mümkündür. Ancak bu işlemlerin kalıcılığı kişiden kişiye değişebilir. İşlemin sonuçları kullanılan yönteme, kişinin diş bakım alışkanlıklarına ve yaşam tarzına göre birkaç ay ya da birkaç yıl kalıcı olabilir.

Profesyonel diş beyazlatma uygulamalarından sonra elde edilen sonuçları korumak ve sağlıklı dişlere sahip olmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Sigara ve türün kullanımından kaçınmak bu hususların ilkidir. Buna ek olarak çay, kahve veya kırmızı şarap gibi diş lekelerine neden olabilecek içeceklerin kullanımının sınırlandırılması önerilmektedir. Renkli gıdalardan kaçınmak, dişleri düzenli olarak fırçalamak, florid içeren diş macunları kullanmak, diş ipi kullanmak ve düzenli aralıklarla diş hekimi ziyaretleri yapmak işlemin ömrünü uzatmaktadır.

Ankara Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Balgat Fiyatları

Ankara Balgat bölgesinde diş beyazlatma işlemi yaptırmak isteyenler, işlem ücretleriyle ilgili araştırma yapmaktadır. İşlem ücretleri, diş beyazlatmada hangi tekniğin kullanıldığına, hastanın durumuna, hekimin uzmanlığına ve kliniğin bulunduğu lokasyona göre değişmektedir. Ankara Öveçler civarında profesyonel olarak diş beyazlatma işlemi yapan diş klinikleri bulunmaktadır.

Diş beyazlatma işlemi klinik ortamında ve uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Evde uygulanan bazı yöntemler diş minesine ve diş etlerine zarar verebilmekte ve enfeksiyonlara davetiye çıkarmaktadır. Evde diş beyazlatma yapılacaksa diş ve diş eti sağlığını değerlendirmek için bir diş hekimine danışmak ve hekimin önerilerine uyarak işlem yapmak daha doğru olacaktır.

Ankara Çukurambar lokasyonunda bulunan bir diş kliniğinde lazerle diş beyazlatma fiyatı öğrenmek için diş klinikleri ile iletişime geçilmelidir. Çünkü bu konuda uzman olan diş hekimleri, bireyin diş yapısını değerlendirecek, ihtiyaçlarına özel bir tedavi planı oluşturacak ve tedavi maliyeti hakkında net bilgiler vereceklerdir. İnternette telaffuz edilen rakamlar ortalamayı yansıtmaktadır. Diş kliniklerinin fiyat politikaları farklı olabilmektedir.

Ankara Cevizlidere bölgesinde bulunan Özel Libredent Diş Polikliniği dişleri beyazlatmak isteyenlere hizmet vermektedir. Uzm. Dt. Tuğçe Tartıcı tarafından uygulanan diş beyazlatma işlemi ile daha estetik ve sağlıklı bir gülüşe kavuşmak mümkündür. Diş beyazlatma tedavisiyle ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak ve kliniğimizden muayene randevusu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.