Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları, dişin durumuna, beyazlatma için seçilen işlemin detaylarına ve diş kliniğinin fiyat politikalarına bağlı şekilde değişiklik göstermektedir. Bu işlemin doğru şekilde yapılması uzun ömürlü beyazlık vadeder. Yanlış uygulamalar ise dişlere ve diş etlerine zarar verebilir.

Diş beyazlatma fiyatları belirlenirken uygulama yöntemleri önemlidir. Evde diş beyazlatma sağlayan, diş hekimi kontrolünde ilerleyen süreç bir miktar daha uygun fiyatlı, lazerle diş beyazlatma gibi yöntemler ise yüksek fiyatlı olabilmektedir. Dişlerin sararma derecesi, hastanın gündelik alışkanlıkları gibi faktörler sürecin detayları ve fiyatlarını belirleyecek unsurlardır.

Diş beyazlatma ücreti ek tedavi ve uygulamalarla birlikte belirlendiğinde hasta için daha avantajlı bir tarife ortaya çıkabilir. Diş taşı temizleme, diş eti estetiği yahut Hollywood smile gibi uygulamaların içinde de diş beyazlatma yer alabilmektedir. Bu nedenle işlem ücretleri detaylı bir muayeneden sonra, diğer gereksinimler vb. göz önünde bulundurularak belirlenmelidir ve kişiye özel olabilir.

Diş beyazlatma fiyatları 2023 ile kıyaslandığında günümüz fiyatlarının ekonomik faktörler nedeniyle bir miktar daha fazla olduğu görülecektir. Bununla beraber uygulama sıklıkla tercih edilmeye devam etmektedir. Zira dişlerin sağlıklı olması kadar beyaz, parlak bir görünüme sahip olması da oldukça önemli bir konu hâline gelmiştir. Nitekim dişlerin beyaz, parlak bir görünümde olması kişinin psikolojik ve sosyal açıdan pek çok avantaj sağlar.

Diş Beyazlatma Fiyat

Diş beyazlatma ücretleri birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Diş beyazlatma işlemi, gülümsemelerin özgüvenli olması, kişinin yüzünün daha estetik hale gelmesi için tercih edilen popüler bir yöntemdir. Peki, diş beyazlatma ne kadar? Bu soru, parlak ve beyaz dişlere sahip olmak isteyen pek çok kişinin merak ettikleri arasındadır.

Diş beyazlatma yöntemleri hastanın ağız ve diş sağlığına, ekonomik koşullarına ve zamanına bağlı şekilde değişkenlik gösterebilir. En uygun tedavi, hekim muayenesinden sonra belirlenip hasta ve diş hekiminin iş birliği ile uygulanır. Bu diş beyazlatma yöntemlerin her biri maliyet ve hastanın ödeyeceği miktarda değişiklik yaratmaktadır. Diş hekimleri beyazlatma uygulamaları için lazerle diş beyazlatma, ev tipi diş beyazlatma kitleri, ofis tipi beyazlatma gibi farklı seçenekler sunabilmektedir.

  • Ev tipi beyazlatma için hastaya dişlerine uyumlu, özel üretim plaklar verilir ve bu plaklar yine hekimin verdiği beyazlatma malzemeleri ile kaplanıp her gün belirli süreler boyunca dişte bekletilerek beyazlama sağlanır.
  • Ofis tipi beyazlatmada ise işlemin tamamın diş hekimi kliniğinde gerçekleştirilir. Diş hekimi hastanın damak ve diş etlerini koruyarak gerekli malzemeleri diş yüzeyine uygular. Gerekli prosedürler bir ya da birkaç seans tekrarlanır.
Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma işleminden önce ağız ve diş sağlığının tam olması gereklidir. Bu nedenle gerekli diş tedavileri ve diş taşı temizliği yapıldıktan sonra diş beyazlatma işlemine geçilmektedir. Diş temizletme ve diğer tedaviler diş beyazlatma işlemi fiyatına dahil olmayabilir, bu nedenle ayrı bir maliyet unsuru olabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları 2024

2024 diş beyazlatma ücretleri, kliniklerin konumuna, fiyat politikasına bağlı şekilde değişiklik gösterecektir. Diş beyazlatma fiyatları Ankara için belirleyici diğer bir unsur da dişlerin ihtiyaç duyduğu işlem detaylarıdır. Bazı kişiler basit, tek seanslık bir ofis tipi beyazlatma ile beklentilerini karşılayan beyazlığa sahip olabilir. Bazı hastalar için ise birden fazla seansa, daha uzun ve detaylı bir işleme gerek duyulabilir. Bu da fiyatların farklılaşmasına yol açacaktır.

Evde uygulanabilen diş beyazlatma kitleri, daha uygun fiyatlı alternatifler sunar. Bu işlem yine hekim kontrolünde yapılmakta olup diş beyazlatma bandı vb. ürünlerle karıştırılmamalıdır. Hekim kontrol ve muayenelerinin ardından beyazlatıcı malzemelerin evde, belirli süreler boyunca ağızda tutularak beyazlama sağlanması hedeflenmektedir. Ev tipi diş beyazlatma fiyatı, markaya ve içerdiği ürün türlerine göre değişir. Bu yöntem, diş hekimi kontrolünde güvenle kullanılabilir.

Diş beyazlatma 2023 fiyatları, seçilen yöntem ve kliniğin kalitesine göre değişkenlik göstermekteydi. Günümüzde de ekonomik koşullardan kaynaklanan nedenlerle bu fiyatlar bir miktar artsa da değişiklik göstermek Diş beyazlatma işlemi hem estetik gülüşler için hem de diş sağlığı açısından önemli bir yatırımdır.

Libredent bu alandaki pek çok tedavi işleminin yapıldığı bir kliniktir. Uzman Dentist Tuğçe Tartıcı, diş beyazlatma ve diğer diş estetiği uygulamalarını yapmakta olan deneyimli bir diş hekimidir. Ankara Çukurambar, Ankara Cevizlidere, Öveçler veya Çukurambar çevresinde diş beyazlatma uygulamaları için uzman arayanlar Libredent’te bu hizmeti alabilir. Detaylı bilgi ve başvuru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.